Aktualności

02 marca 2015

Zryw niezadowolonych rolników

Ponad 10 tysięcy niezadowolonych i oszukanych rolników przyjechało 19 lutego 2015 roku do stolicy pod kancelarię premiera, żeby domagać się od Ewy Kopacz podjęcia negocjacji ze związkami rolniczymi. To była największa rolnicza manifestacja od lat, a w zasadzie dwie manifestacje zorganizowane przez OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, które wspólnie stanęły przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

» czytaj więcej..
01 marca 2015

PODKOZIOŁEK 2015

Po okresie adwentowym rozpoczyna się w dniu św. Szczepana okres zabaw karnawałowych. Łączy się z tym przysłowie ludowe: „Na śwjynty Szczepón każdy sobie pón”. Combrowy u krakusów, w Wielkopolsce podkoziołek, kusaki lub najczęściej śledzik. To alternatywne nazwy ostatków, w trakcie których odbywają się huczne zabawy i bale przed nadchodzącym okresem wielkiego postu.

» czytaj więcej..
28 lutego 2015

Grand Prix Powiatu Gostyńskiego

GKS Krzemieniewo zwyciężył w V Turnieju Halowym Piłki Nożnej z cyklu Grand Prix Powiatu Gostyńskiego w kategorii orlik. Po zawodach rozegranych w Gostyniu nastąpiła zmiana lidera w klasyfikacji Grand Prix Powiatu Gostyńskiego.

» czytaj więcej..
28 lutego 2015

De Heus w OAZIE

Dom Wesel OAZA gościł klientów firmy De Heus na balu zorganizowanym przez dystrybutora firmy Państwa Paulinę i Tadeusza Ciechanowskich z Janiszewa. De Heus jest wiodącym producentem mieszanek paszowych, produktów mlekozastępczych, koncentratów i premiksów. Firma jest ekspertem w żywieniu zwierząt i liderem w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych i biznesowych na polskim rynku paszowym.

» czytaj więcej..
22 lutego 2015

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej

Mieszkańcy nie mieli żadnych wątpliwości co do nowej obsady naszych władz na następne 4 lata. Po krótkim przedstawieniu przez Sołtysa wsi dokonań przez ostatnie dwa i pół roku i podziękowaniu za zaangażowanie oraz współpracę wszystkich mieszkańców prześliśmy do wyboru nowych władz.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 2705985 osób.
realizacja: studio fabryka