Aktualności

17 grudnia 2014

III ETAP BUDOWY ZADASZENIA

Zaplanowane na 15 sierpnia Dożynki mają się odbyć bez zadaszenia? Takie pytanie jest nie na miejscu w naszej miejscowości, chociaż kilka razy padło z ust części mieszkańców. Jak na razie nie ma dla nas rzeczy nie do przejścia. Dlatego 11 sierpnia br. rozpoczęliśmy trzeci i ostatni już etap budowy zadaszenia.

» czytaj więcej..
11 grudnia 2014

Kukła Dożynkowa

Jak każdego roku sierpień jest miesiącem obfitującym w uroczystości dożynkowe. W tym właśnie miesiącu folklor wraca do łask. Mieszkańcy zdobią swoje wioski cudnymi wieńcami i kukłami ze zboża i słomy, czcząc święto plonów.

» czytaj więcej..
10 grudnia 2014

Wieniec dożynkowy

Ostatnie kłosy pozostawione w polu i zżynane na koniec prac nazywano często: brodą, babą, pępkiem albo kozą. I to z nich właśnie pleciono wieńce. Symboliczny plon żniwny zwany wieńcem dożynkowym miał postać korony uwitej ze wszystkich zbóż.

» czytaj więcej..
10 grudnia 2014

W KOŃCU SIĘ ZACZĘŁO…

Wszystkie obietnice i zapewnienia o bezpiecznym poruszaniu się po naszej miejscowości czyli o remoncie jezdni i położeniu nowej nawierzchni nie zostały bez pokrycia i w końcu doczekały się w drożenia w życie.

» czytaj więcej..
10 grudnia 2014

Niecodzienne Zebranie

Burmistrz Krobi pan Sebastian Czwojda zwołał zebranie z mieszkańcami Chumiętek w dniu 24 lipca br. Na zebraniu, oprócz już wspomnianego Burmistrza Krobi, stawiły się także: pracownik urzędu pani Maja Moskwa- Loman, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Krobi oraz, po raz pierwszy w towarzystwie Burmistrza, pani Renata Szulc, nasza Radna z Potarzycy. Z naszej miejscowości udział w spotkaniu wzięło 15-stu mieszkańców.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 2551558 osób.
realizacja: studio fabryka